نکاتی که در مدیریت سرورهای لینوکسی به آن بر خورد کرده ام را به روال قرار داده ام. حاصل تجربیات شخصی است و جستجوهای اینترنتی است. خوشحال می شود اگر نظری دارید مطرح کنید.
 

مشخصات سرور مورد استفاده

هاست از سرور HP با پردازنده Xeon با 96 گیگابایت رم استفاده می کرده است.
کنترل پنل هاست Directadmin بوده و از CB2 برای مدیریت استفاده می شده است.

 

امتحان هندلر و مفسرهای مختلف بر روی هاست اشتراکی

Fast-CGI برای PHP5.6 و SuPHP برای PHP5.4 به همراه مفسر Apache+NginX ==> سرعت اولین پاسخ سایت : خوب / مدیریت رم و پردازنده : خوب 

مشکل اصلی : در اولین ریکوست به اکثر سایت های جوملایی، خطای 403 ارائه می شود که با رفرش صفحه خطا رفع می گردد.

مشکل جانبی : برخی کتابخانه های مفید برای اجرای افزونه های CMS ها به سختی نصب و اجرا می شوند. مانند Exif

 

Fast-CGI برای PHP5.6 و SuPHP برای PHP5.4 به همراه مفسر Apache ==> مشخصات شبیه به قبلی بدون خطای 403 است. فقط مشکل کتابخانه ها مانند Exif پابرجاست.

نکته : با اضافه کردن عبارت enable-exif در CB در بخش Customize Compilation در تنظیمات PHP (هر نسخه ای که بود) و کامپایل کردن مجدد PHP مشکل رفع می شود.

 

SuPHP برای PHP5.6 و Fast-CGI برای 5.4 به همراه مفسر Apache ==> تاکیدهای امنیتی زیاد و اجرا نکردن دایرکتوری و فایلها با دسترسی نامناسب و استفاده زیاد از پردازنده برای عملیات های ارسال ایمیل و ... از معایب این هندلر است. سرعت اجرای اولیه سایت ها بسیار خوب است. در بکاپ های انتقالی از سی پنل و سایر پنل ها در اکثر موارد باید سطح دسترسی پوشه ها تغییر کند. هیچ نیازی به کتابخانه های جدا ندارد و کاملا همه چیز به صورت خودکار اجرا می شود.

 

PHP-FPM برای PHP5.6 و suPHP برای 5.4 به همراه مفسر Apache ==> سرعت خوب، بدون مشکل با دسترسی ها و بدون مشکل در اجرای اسکریپت های اشتراکی، به نظر بهترین گزینه است.